تشک طبی

تشک طبی به تشکی گفته میشود که در آن از هیچ فنری استفاده نشده باشد و اکثر مواد تشکیل دهنده آن اسفنج باشد.

وقتی شما دچار آسیب های کمری میشوید و به دکتر مراجعه میکنید، اولین توصیه دکتر به شما استفاده از تشک طبی در زمان خواب است.

این موضوع به این دلیل است که بدن شما، در زمان آسیب به قسمت ستون فقرات، بسیار حساس میشود، و هر نوع تکان یا تغییر شکلی برای بدن مضر میشود.

یعنی اینکه کمر شما باید به صورت کاملا صاف قرار بگیرد تا بتواند عملیات ترمیم روی آن نقطه از بدن به صورت کامل صورت گیرد.

شما در صورت استفاده از تشک طبی، عملا به بدن اعلام میکنید که من شما را در حالت عادی قرار میدهم تا شما بتوانی با خیال راحت و بدون داشتن فشار مضاعف روی کمر، ویا ایجاد گودی در این ناحیه، این قسمت را ترمیم کنی!

یعنی چی؟ یعنی اینکه وقتی تشک طبی بدون فنر ساخته میشود، مسلما دیگر در آن از بازی تشک خبری نیست، پس بازی از تشک طبی تا حدود خیلی زیادی از بین میرود.

وقتی از تشک طبی فنر خارج میشود، گود رفتن تشک هم سخت تر میشود، یعنی با فشاری که شما به تشک های طبی وارد میکنید خیلی نمیتوانید آن را وادار به تو رفتن بکنید.

البته این موضوع کاملا به وزن و انتخاب نوع تشک طبی شما بستگی دارد. اگر وزن بالایی دارید، باید تشکی را انتخاب کنید که اسفنج آن از فشردگی بالاتری برخوردار باشد.

یعنی مثلا در تشک طبی از اسفنج 40 کیلویی یا اسفنج های ریباند شده و یا فشرده شده استفاده کنید تا وزن شما نتواند تشک را به راحتی گود کند و ستون فقرات شما از حالت عادی خارج شود.

یا از تکنولوژی های سل پاکت برای پر کردن گودی های بدنتان اسفاده کنید تا بدن شما در زمان استراحت، بداند که تنها نیست و یک چیزی از زیر آن را کاور میکند.

پس انتخاب خوب در تشک طبی کاملا به شرح حال شما و تخصص فروشنده یا کارشناستان بستگی دارد تا بتواند بهترین انتخاب را جلوی پای شما بگذارد.

رسالت راه اندازی مستر تشک برای به وجود آوردن مرجعی برای نقد و بررسی کامل انواع تشک های فنری، تشک فنری و تشک طبی میباشد تا شما همراهان عزیز دیگر سردرگم در اطلاعات نادرست و پراکنده نباشید و بتوانید با خواندن تنها یک مطلب درباره هر تشک، بدانید که آیا برای شما مناسب است یا خیر.

به همین دلیل تمامی کارشناسان و مشاوران شما افراد متخصص و آموزش دیده شده هستند تا شما بتوانید بهترین انتخاب و بهترین خرید را داشته باشید.

در زیر چند نوع از سرچ های شما عزیزان را در اختیارتون میزاریم تا ببینید مشتریان دیگر برای خرید تشک طبی از چه واژه هایی استفاده میکنند.
بهترین تشک طبی
از نظر مستر تشک بهترین تشک طبی تشکی هست که با توجه به وزن شما و میزان آسیب کمری شما و همچنین عادت خواب شما طراحی شده باشد و این امری نیست که یک متخصص در نگاه اول و بدون دانستن این اطلاعات بتواند بگوید.

قیمت تشک طبی

قیمت تشک طبی با توجه به تکنولوژی های بکار رفته در آن و میزان فشردگی در اسفنج تشک، که خود نشان از کیفیت تشک دارد میتواند تا 40 میلیون هم بالا برود.

ولی مشکل اصلی اینست که ممکن است در بعضی از تشک ها، شما فقط هزینه تکنولوژی را پرداخت نکنید.

یعنی اینکه شما به عنوان مثال 10 میلیون تومان بایت تکنولوژی های یک تشک هزینه میکنید، ولی 40 میلیون تومان از شما دریافت میشود، که این مابقی میتواند شامل موارد زیر باشید:

گمرک
باربری
شرکت های واسط
پول برند

پس باید همیشه این موضوع را مد نظر داشته باشید که گرون ترین محصول همیشه دلیل بر بهترین محصول نیست. پس سعی کنید همیشه در مرحله اول به تکنولوژی در تشک طبی پول بدهید، و اگر باز هم از بودجه شما باقی مانده بود، به فاکتور های دیگر توجه کنید.

البته این مطلب این نیست که شما هر تشک طبی بی نام و نشانی را به واسطه تکنولوژی اعلام شده توسط فروشنده بخرید.

حتما قبل از خرید حتما از اصالت وجودی و سابقه تولید کننده تشک طبی، خبر دار شوید.

منظور اینست که در رقابت مابین برند هایی که به صورت رسمی کار میکنند و سابقه خوبی دارند،برندی را انتخاب کنید که بتواند تکنولوژی به روز تر با کیفیت خوب به شما ارائه دهد.

خرید تشک طبی

اکثر افراد گمان میکنند برای خرید تشک طبی حتما باید به فروشگاه ها رفته و روی تشک دراز بکشند تا بتوانند بهترین انتخاب را داشته باشند.

مستر تشک همینجا مخالفت خود را با ذکر دلیل برای این دوستان گرامی اعلام میکند.

اول اینکه آیا خوابیدن روی تشکی که معلوم نیست چه مدت از کارکرد آن در فروشگاه گذشته، میتواند دید خوبی به شما بدهد؟

دوم اینکه در روز چند نفر روی آن تشک با وزن های مختلف دراز کشیدند، و آیا به نظر شما میتواند آن تشک معیار خوبی برای انتخاب آن تشک برای شما باشد؟

نظر مستر تشک با داشتن سال های سال تجربه در این زمینه اینست که بهترین انتخاب را، خود شما با اطلاعاتی که از خودتون در دست دارید، و یک کارشناس خبره میتواند برای شما رقم بزند.

مشاوران مستر تشک تماما آموزش دیده و متخصص در حوزه تشک میباشند و آماده ارائه مشاوره به صورت رایگان به شما دوستان عزیز، برای یک انتخاب درست میباشند.

قیمت تشک اسفنجی

منظور از تشک اسفنجی، تشکی است که فقط از اسفنج داخل آن استفاده شده باشد و میتواند چند نوع داشته باشد.

تشک اسفنج 40 کیلویی

این نوع تشک طبی، تشکی است که در آن از مرغول ترین نوع اسفنج استفاده شده است که هر کارخانه برای ارائه آن از اسم منحصر بفرد خود استفاده میکند.

تشک اسفنجی 30 کیلویی

یک پله نرم تر و شاید بهتر میشه که بگیم ضعیف تر اسفنج 40 کیلویی میباشد، که خب علاوه بر نرم تر شدن تشک، میتواند قیمت آن را هم خیلی تحت تاثیر قرار دهد.

قیمت تشک طبی سفت

اگر شما به دنبال سفت ترین تشک طبی استاندارد میگردید، باید به سراغ بهترین نوع اسفنج که معروف به اسفنج 40 کیلویی هست بروید، و یا اگر از این مدل سفت تر میخواهید باید یراغ تشک هایی به اسفنج ریباند بروید تا کمترین گود رفتگی یا بازی را تجربه کنید.

در حالت اول قیمت تشک کمی بالا میرود، ولی در اسفنج ریباند قیمت کمی متعادل تر میشود.

تشک بدون فنر

به تشک طبی در اصطلاح تشک بدون فنر هم گفته میشود.تشک خواب طبی یا تشک تمام طبی و یا تشک ارتوپدیک نام های مختلفی است از تشک طبی.