بالش

بهترین ها هیچ زمانی به خودی خود پدیدار نمیشوند. فقط با کمی تحقیق و کسب اطلاعات است که میتوانید بهترین ها را داشته باشید.

بالش از سری محصولات کالای خواب میباشد که در کیفیت خواب شما میتواند نقش بسیار پررنگی را بازی کند.

در ادامه باید به چند سوال برای رسیدن به بهترین بالش برای شما پاسخ میدهیم تا بتوانید به راحتی بالش مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

انواع بالش چیست؟ فرق بالش ها در چیست؟ بهترین بالش برای من چه بالشی است؟ چرا قیمت بالش ها با هم تفاوت دارد؟ و آیا واقعا بالش میتواند اینقدر تاثیر در خواب من بگذارد یا خیر.

انواع بالش

بالش ها از لحاظ کاربرد، تکنولوژی و مواد بکار رفته در آن ها به چند دسته تقسیم میشوند.

بالش ساده، بالش طبی، بالش گردنی، بالش مسافرتی، بالش گیاهی، بالش هتلی، بالش الیاف و بالش پر

بالش ساده

از لحاظ ساختار کلی، اکثر بالش ها شبیه به هم هستند و فقط در مواد اصلی ساخت، باهم تفاوت دارند.

بالش ساده از عامی ترین مدل های بالش هستند که از یک روکش پنبه ای و یا در برخی مدل های ارزان از روکش پلاستیکی درست شده اند و داخل آن ها هم از پلی استر پر شده است. بالش های بسیار ارزانی هستند و عمومیت بیشتری دارند.

این نوع بالش به واسطه وجود مواد پلی استری، زود گرم میشوند و محیط بسیار مناسبی برای رشد قارچ دارند. قیمت ارزانتری دارند و عمر مفید کمی دارند.

بالش طبی

این نوع از بالش ها از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار هستند.بواسطه وجود مواد اولیه مرغوب و مخصوص در تولید آن ها، میتواند به سلامت گردن و ستون فقرات کمک شایانی بکنند.

این نوع بالش ها از مموری فوم ها ساخته شده اند که مواد بسیار ارزنده ای هستند، به نحوی که برای ساخت تشک های طبی، مبلمان های گران قیمت و صندلی ماشین های لوکس از این مواد استفاده میکنند.

کاربرد این مواد به این صورت است که با هر فشاری که به نقطه ای از آن وارد میکنید، سریعا واکنش نشان میدهد و فرو میرود، ولی مابقی قسمت ها سر جای خود قرار میگیرند. همین خاصیت در بالش ها میتواند به گونه ای حمایتی عمل کند و سر شما که فشار به بالش وارد میکند، گود برود، ولی جایی که گردن شما قرار میگیرد در حالت خود باقی بماند و فقط با فشار کمی که گردن شما به آن وارد میکند، گور برود که این نتیجه حمایت بسیار زیادی از سر و گردن شما میکند.

این خاصیت باعث میشود گردن شما خالی نباشد و صبح، در هنگام بیداری حس شادابی فراوانی داشته باشید.

اما یک خبر بد برایتان دارم( البته نه برای همه) اگر شما از گرما گریزان هستید، این نوع بالش انتخاب خوبی برای شما نیست، زیرا به دلیل چگالی بالایی که دارد تنفس بسیار پایینی دارد و هوا به صورت کامل نمیتواند در آن رفت و آمد داشته باشد تا بتواند خنک شود. روی همین حساب باید مراقب انتخاب این نوع بالش باشید.

بالش هتلی

از بهترین ها و محبوب ترین بالش ها میتوان به بالش های به اصطلاح هتلی اشاره کرد. این بالش ها از الیاف مصنوعی به نام میکرو فایبر در درون خود استفاده میکنند که خاصیت ارتجاعی بسیار بالایی دارند و در دسته بالش های نرم قرار میگیرند. بواسطه استفاده از این الیاف هوا به خوبی در آن گردش دارد و میتواند بالش خنکی به نسبت به سایر بالش ها باشد. به همین خاطر است که خواب های داخل هتل ها یکی از لذت بخش ترین خواب هایمان است. البته گوله شدن این مواد بعد از استفاده طولانی مدت میتواند کمی اذیت کننده باشد.

ولی باید به این نکته توجه ویژه ای داشته باشید که عمر تمامی انواع بالش ها نهایتا تا 2 سال است و بعد از آن قطعا از نظر بهداشتی به هیچ وجه استفاده از بالش به شما توصیه نمیشود. دلیل این امر هم این است که انسان ها به صورت روزانه به مقدار کم پوست ریزی دارند.همین پوست ها به داخل بالش نفوذ میکند و منبع بسیار عالی برای رشد میکروب ها میشود. میکروب ها و ساس هایی که حتی با شستشو هم از بین نمیروند. دوست ندارید که خواب مسالمت آمیزی در کنار این جانداران کوچک و نچندان زیبا داشته باشید؟

پس تا قبل از گوله شدن مواد میکرو فایبر لطفا به فکر خرید بالش جدید باشید تا سلامت پوست و بدن خود را تضمین کنید.

البته جدیدا میکرو فایبر ها را به صورت گلوله ای هم درست میکنند که به آن ها اصطلاحا بال فایبر میگویند، به دلیل گلوله ای بودن، الیاف روی هم سر مسخورند و دیگر به صورت گلوله ای در نمی آیند و میتوانند بالش خنک تری را به شما ارائه دهند، اما کاش تمام بالش های دنیا گوله میشدند تا همه بالش خود را زود تعویض میکردند تا خدای نکرده سلامتی شان به خطر نیافتد!

بالش گیاهی

از بهترین نوع بالش ها و گران ترین نوع آنها و همچنین کم عمر ترین بالش ها به شمار میروند. بهترین هستند به خاطر اینکه تماما ضد حساسیت هستند و تمامی میکروب ها و باکتری ها را جذب خود میکنند و شما در طول استفاده از آن بالاترین کیفیت بهداشتی را برای بالش خود دارید.

گرانترین هستند زیرا الیاف گیاهی نظیر بامبو بسیار گران هستند.

کم عمر هستند زیرا همانند یک پیش مرگ تمامی باکتری ها را به خود جذب میکنند و بهد از استفاده نه چندان زیاد(نهایتا 1 سال و نیم) دیگر خود اشباع از میکروب هیتند و علاوه بر اینکه دیگر نمیتوانند جذب باکتری داشته باشند، بلکه خود نیز میتواند عامل میکروب باشند.

بالش پر

از مرسوم ترین، بهترین و با عمر ترین نوع بالش ها هستند. همانطور که میدانید پر قو، اردک و غاز از مواد اولیه های کمیاب و گرانی هستند، مخصوصا قسمت پر گردن و زیر سینه که بسیار کوچک، نرم و عایق گرما میباشند.

در دوره های قدیم بزرگ شدن در پر قو از فاکتور های بسیار ارزشمند برای یک فرد بود. ولی امروزه به دلیل تعدیل قیمت ها و رشد تکنولوژی، میتوان با کمی هزینه بیشتر آن را تهیه کرد، ولی یک امای بزرگ دارد! آن هم اعتماد به خرید بالش با پر قوی واقعی! نه پر مرغ و خروس!!!

بهتر است اطمینان به برند خاص و قوی داشته باشید تا از پر قو بودن بالش خود مطمئن باشید.

بالش پنبه ای

این نوع بالش ها همه که به بالش الیاف طبیعی نیز معروف هستند و از قدیم الایام مورد استفاده قرار میگرفتند. بسیار نرم و سبک میباشند و به شدت در برابر ذرات آلرژی زا مقاوم هستند.

قیمت بالش

تمامی بالش هایی که در بالاتر خدمتتان معرفی شد، با توجه به مدل و مواد اولیه ای که در آن بکار رفته است میتوانند قیمت های مختلفی داشته باشند. بهصورت کلی میتوان از ارزان ترین ها یعنی بالش پلی استر و گران ترین آن ها بالش های مموری فوم یا بالش طبی را نام برد.

خرید بالش

برای خرید بالش مناسب، باید کمی حوصله به خرج دهید و تحقیق کنید تا بهترین انتخاب را بتوانید داشته باشید. همانطور که میدانید تمامی ما انسان ها یک سوم زندگیمان را صرف خوابیدن و دریافت انرژی برای روز بعدمان هستیم، پس خرید بهترین بالش، میتواند از مهم ترین انتخاب های شما در زندگی باشد!!!( البته بعد از انتخاب همسر و کار و  شغل و ماشین و خانه و تشک و ...)

انتخاب بهترین بالش

برای انتخاب بهترین بالش، خواهشا از خواهر یا برادر و یا دوست خود نپرسید که چه بالشی خوب است؟

این سوال را از خودتان بپرسید که چه بالشی برای شخص شما خوب است؟ آن زمان متوجه میشوید که کسی نمیتواند راهنمایی درستی به شما بکند.

هر فردی آناتومی بدنی متفاوتی دارد و عادت خواب متفاوت.

یک نفر روی کمر میخوابد،نفر بعدی روی شانه میخوابد و نفر بعدی روی شکم. یک سری هم که به صورت میکس و ترکیبی ار تمامی مدل های خواب میخوابد.

برای مدل آخر پیشنهاد ویژه ای نمیتوانیم داشته باشیم ولی برای هر کدام از مدل های خواب نام برده در بالا بالش طراحی شده است.

اگر شما فردی هستید که تماما روی کمر میخوابید باید بالشی تهیه کنید که ارتفاع آن زیاد بلند نباشد و نرم باشد تا بتواند بهترین تجربه خواب را برای شما رقم بزند.

اگر از آن دسته از افرادی هستید که روی شانه میخوابید، باید بالشت بلند و سفتی را انتخاب کنید تا بتواند فاصله شانه و گردن شما را پر کند و ستون فقرات شما را در حالت استاندارد نگه دارد.

اگر از دسته افرادی هستید که روی شکم میخوابید( که البته بسیار پیشنهاد میکنیم عادت خود را برای داشتن ستون فقرات و گردن سالم، تغییر دهید) حتما باید ارتفاع بالش شما بسیار کم باشد و نرم تا از انحنای بیش از حد گردن شما جلوگیری شود.

در حالت کلی باید بدن و گردن و سر شما در یک راستا قرار بگیرند، همانند زمانی که ایستاده اید، پس تلاش کنید برای گرفتن بهترین نتیجه، بهترین انتخاب را داشته باشید.

ما در فروشگاه مستر تشک کالای خواب را به صورت تخصصی کار میکنیم و سعی کرده ایم تمامی محصولات را به صورت کامل بررسی کرده و به شما پیشنهاد دهیم. پس بهتر است قبل از خرید، ابتدا محصولات را بررسی کرده، و بعد از مقایسه مدل های متنوع با هم، اقدام به تهیه بالش مورد نظر خود کنید.

البته مستر تشک همواره بر این اصل پابرجا است که محصول ضعیف و به اصطلاح به درد نخور در فروشگاه جایی نخواهد داشت و در واقع رقابت در بین بهترین ها بر قرار است، پس با خیال راحت فقط به دنبال بهترین انتخاب با توجه به آناتومی بدن خود و عادت خواب خود باشید.

نا گفته نماند که ارسال فروشگاه مستر تشک از 2 خرید به بالا کاملا رایگان صورت میپذیرد.